Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Arma shkrehet aksidentalisht, babe e bir plagosen ne kokë teksa luanin

Një djalë 4-vjeçar dhe babai i tij të dy u qëlluan në kokë pasi arma e fshehur e burrit u shkarkua aksidentalisht ndërsa ata të dy ishin duke luajtur, tha policia.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në shtëpinë e tyre në Bloomington, Indiana, kur arma e 36-vjeçarit goditi babë e bir në kokë.

Djali 4-vjeçari mbetet në gjendje kritike në një spital për fëmijë në Bloomington, ndërsa babai i tij ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Sipas Këshillit Kombëtar të Sigurisë vdekjet aksidentale me armë përbëjnë 1% të vdekjeve të përgjithshme në SHBA. Në vitin 2017, kishte 486 vdekje aksidentale me armë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet