Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Vasili: Reforma ne drejtesi, te ngrihet komision hetimi BE-SHBA

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka kërkuar që SHBA-ja dhe BE-ja të ngrejnë një komision për hetimin dhe monitorimin e Reformës në Drejtësi.

‘Kemi hyrë në vitin e katërt të kësaj reforme, por konstatohet se ngjarje shumë të rënda, vendimeve skandaloze, institucionet të bllokuara dhe pandëshkueshmëri që thellohet e që ka thelluar më tej në mënyrë dramatike korrupsionin në Shqipëri’, deklaroi Vasili gjatë një konference për mediat nga selia e LSI-së.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.