Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Gjesti prekës i tifozëve të Fenerbahçes për viktimat e tërmetit në Turqi

Tifozët e Fenerbahçe- kanë bërë një gjest prekës në ndeshjen e ekipit të tyre ndaj Basaksehir, e fituar 2-0.

Në fund të takimit ata kanë filluar duke hedhur mijëra kapele dhe shalle në fushë në nder të viktimave dhe të prekurve nga tërmeti i fuqishëm që ka tronditur perëndimit e vendit gjatë 24 janarit.

Ato kapele e shalle do të dhurohen dhe paratë do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti vdekjeprurës që i mori jetën 29 personave dhe la mijëra të lënduar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.