Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Tërmet i fuqishëm në Turqi, lekundjet 5.1 rihter

Pas tërmetit shkatërrues që e ka goditur mbrëmjen e djeshme Turqinë, ky vend po vazhdon të goditet nga pas tërmetet.

Tërmeti më i fuqishëm ishte në mbrëmjen e sotme, fuqia e të cilit ishte 5.1 shkallë të Rihterit.

Epiqendra e tërmetit ishte katër kilometra nga Donagyol dhe 40 kilometra nga zona Elazig, qytet ku ishte e përqendruar dje fuqia e tërmetit shkatërrues, fuqia e të cilit ishte 6.6 shkallë të Rihterit.

Nga tërmeti i djeshëm deri më tani është konfirmuar vdekja e 29 qytetarëve, ndërsa 1400 janë lënduar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.