Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mrekullia në Turqi, nënë e bir nxiren të gjallë nga rrënojat pas 23 orësh

Të tjera lajme te fundit vijnë nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.4 që go diti Turqinë Lindore mbrëmjen e djeshme.

Mediat turke kanë publikuar një video ku nënë e bir janë nxjerrë të gjallë nga rr ënojat e një pallati të sh embur në Elazig pas plot 23 orësh.

Raportohet se nënë e bir ishin të përqafuar me njëri-tjetrin, në momentin që janë gjetur nga forcat e kërkim-shpëtimit. Siç shihet një prej anëtarëve të ekipit të shpëtimit i flet nënës së bllokuar nën rrënoja, ndërsa kjo e fundit i përgjigjet mes lotësh.

Ai i thotë:
A më dëgjon? Jemi këtu. Duro. Do të të shpëtojmë!”

Deri më tani raportohet se numri i vi ktimave të tërmetit është thelluar, duke shkuar në 29, ndërsa 1200 të tjerë rezultojnë të pla gosur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet