Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Jemi ketu, po vijme te te nxjerrim…”, shpëtohet 2 vjeçarja pas 24 orësh. Nëna akoma brenda

Një histori rrëqethëse na vjen nga Turqia ku një vajzë dy vjeç e gjysmë është nxjerrë nga rrënojat e gjallë pas plot 24 orësh.

Tërmeti që ra ditën e djeshme në Turqi me magnitudë 6.8 ballë, la 29 viktima deri më tani dhe mbi 1500 të plagosur.

Trupat e kërkimshpëtimit akoma po kërkojnë për të mbetur nën rrënoja.

Dialogu midis personave të kërkim shpëtimit dhe nënës.

Jemi këto, po vijmë. Do të ju shpëtojmë. Në rregull po vijmë, a mund ta shikosh dritën dhe mua?

Në rregull? Do vijmë, fëmijën pran e ke?

Gruaja: Shpejt, nuk mund të duroj më, për hir të zotit na shpëtoni, e shikoj dritën. Shiko po lëviz dorën, ju lutem shpejt.

Ndërkohë nëna akoma nuk është shpëtuar./top channel

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet