Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Termeti ne Turqi/ Rritet bilanci i viktimave, deri tani 15 te vdekur

Thellohet bilanci i viktimave nga tërmeti në Turqi.

Sipas mediave vendase, numri i personave që kanë humbur jetën deri më tani thuhet se është 15, ndërsa mbi 300 persona kanë mbetur të plagosur.

8 viktima janë regjistruar në Elazig, 6 në Malatya dhe 1 në Diyarbakir.

Bilanci mund të rritet nga momenti në moment pasi operacionet e shpëtim-kërkimit mbi rrënoja vijon ende.

Lëkundjet e tokës janë ndjerë në shumë qytete të Turqisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.