Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Termeti ne Turqi, ja si njerezit ikin me vrap nga shtepite

Një tërmet me magnitudë 6.8 ka tronditur sot Turqinë, duke lënë të vdekur së paku 6 persona dhe plagosur qindra të tjerë.

Pamje dramatike vijnë nga shteti turk, aty ku u ndje edhe lëkundja e fuqishme. Siç mund të shikohet edhe në këto pamje, tërmeti lëkund orenditë shtëpiake, lëviz sendet nëpër lokale, kurse njerëzit dalin jashtë.

Mediat vendase dhe ata të huaja kanë transmetuar pamje nga operacionet e shpejta të kërkim-shpëtimeve në qytetin Elazig të Turqisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.