Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Termeti i fuqishem ne Turqi, Presidenca turke: Zoti qofte me kombin tone

Një tërmet me magnitudë 6.8 ka tronditur sonte Turqinë Lindore. Si pasojë, deri tani raportohet për së paku 5 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur.

Zyra e Presidentit Rexhep Tajip Erdogan ka reaguar menjëherë në lidhje me këtë tërmet. Në reagim thuhet se situata po ndiqet nga afër.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.