Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Termeti i fuqishem ne Turqi/ Ish-ministri: T’u qendrojme prane ne keto momente

Një tërmet i fuqishëm goditi mbrëmjen e sotme Turqinë, me magnitudë 6.8 të shkallës rihter, ndërkohë që ende nuk dihet nëse ka viktima. Lidhur me ngjarjen e rëndë ka reaguar dhe ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu.

Teksa shpreson që mos të ketë të lënduar në njerëz, Shehu thekson se populli shqiptar duhet t’i qëndrojë Turiqisë në krah.

“Termet i fuqishem ne pjesen Lindore te Turqise.

Te shpresojme per sa me pak deme e te lenduar, duke shprehur te gjithe solidaritetin tone me ate vend e popull mik.

Ashtu si Turqia na qendroi prane ne fatkeqesine tone te dhjetorit, ashtu dhe ne, me cfare mundemi duhet tu qendrojme ne krah.

Lutemi per ate vend e per ata njerez.”, shkruan Shehu.

 

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.