Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Njerez ne rruge, ç’po ndodh ne Turqi pas termetit te forte

Toka në Turqi duket se nuk po gjen paqe, ndërsa vendi është goditur sot nga një tërmet shumë i fuqishëm, me maginitudë 6.8.

Sipas EMSC tërmeti ishte me epiqendër në Elazig, ndërsa lëkundjet e forta kanë shkaktuar panik tek qytetarët.

Sipas mediave turke, autoritetet kanë filluar punën në terren dhe po ndjekin zhvillimet. “Deri tani nuk ka asgjë për t’u frikësuar”, tha kryetari i bashkisë së Elazig.

Ndërkohë ministry I mbrojtjes, Hulusi Akar është shprehur se bëhet fjalë për të paktën 4-5 godina të shembura.

Nuk flitet ende për viktima, ndërsa prej disa ditësh Turqia është goditur nga lëkundje të shumta tërmeti ku më i forti ishte ky i ditës së sotme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet