Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Hapi zjarr ndaj forcave RENEA, zbulohen emrat e personave qe kishte vrare vlonjatin

Xhevahir Jonuzaj u arrestua vetëm pak ditë më parë nga forcat RENEA pas një operacioni ku pati edhe shkëmbim zjarri, nga ku mbeti edhe i plagosur në këmbë.

Mësohet se Jonuzaj është arrestuat për dy vrasje të ndodhur në Vlorë në vitin 1999, ku mbetën të vdekur shtetasit Shezai Belaj dhe Shkëlqim Gerhana.

Jonuzaj u dënua për vrasjet e ndodhur në vitin 1999 me 25 vite burgim.

Ndërsa është ndaluar edhe si përgjegjës për mbjelljen e disa parcelave me hashash gjetur në 2016- 2017.

Gjatë këtyre viteve Jonuzaj ka qenë në listën e personave më të kërkuar në Vlorë. Ndërsa në aksionin e fundit, policisë iu deshën 6 muaj përgjim deri në finalizimin e pak ditëve më parë ku RENEA arriti neutralizimin dhe arrestimin e tij.

Gjatë kontrollit në banesën e Jonuzaj u sekuestruan një pistoletë tip ‘TT’ dhe një palë dylbi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet