Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Guti “tradhton” Ronaldon, ja pse Messi është më i miri në botë

Guti dhe Cristiano Ronaldo kanë qenë shokë skuadre te Real Madrid deri në vitin 2010. Teksa ylli portugez po luan me Juventusin, Guti ndërkohë është trajneri i Almerias, skuadër e cila kryeson kategorinë e dytë në Spanjë.

Kur i është drejtuar pyetja se kush është më i miri në botë, ai është përgjigjur në këtë mënyrë: “Njoh vetëm një lojtar që është fantastik në çdo ndeshje.

Ai është Messi. Sa herë që futet në fushë, ndodh diçka. Lojtarët e tjetër kanë ulje dhe ngritje”, deklaroi Guti për “Abola”.

Në këtë sezon, Messi ka luajtur 21 ndeshje me Barcelonën, duke shënuar 17 gola dhe duke dhënë 9 asiste, transmeton KJ.

Kontrata e argjentinasit ndërkohë është e vlefshme deri në verën e vitit të ardhshëm.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.