Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Firmoset marreveshja per terheqjen e Britanise nga Blloku Europian

Udhëheqësit e BE nënshkruajnë Marrveshjen e tërheqjes së Mbretërisë së Bashkuar nga blloku europian.

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel njoftoi përmes një postimi në tëitter se ka nenshkruar marrëveshjen së bashku me presidenten e Komisionit Europian, Von der Leyen.

“Gjërat do të ndryshojnë në mënyrë të pashmangshme por do mbetemi miq. Ne fillojmë një kapitull të ri si partnerë dhe aleatë” shkruan Michel në Twitter.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.