Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Djali kishte ethe/ Prinderit braktisin femijet ne aeroport dhe hipin ne linjen tjeter

Një çift në Kinë ka lënë dy fëmijët e tyre të vegjël pas në një aeroport pasi djali i tyre – i cili kishte ethe – u ndalua të fluturonte në mes të një shpërthimi të një virusi të ri vdekjeprurës, sipas mediave kineze.

Thuhet se prindërit braktisën djalin dhe vajzën e tyre nga porta e nisjes dhe hipën në fluturimin më vete në qytetin lindor të Nanjing, duke lënë punëtorët e linjës ajrore dhe pasagjerët e tjerë në shok.

Lajmi vjen ndërsa vendi është shkatërruar nga një lloj i ri koronavirus, i cili ka vrarë të paktën 26 njerëz. Simptomat e saj janë zakonisht ethe, kollë dhe frymëmarrje me probleme.

Qytetet në të gjithë Kinën kanë forcuar kontrollet shëndetësore në qendrat e transportit.

Fëmijët u lejuan përfundimisht të hipnin në aeroplanin vendas, raportoi gazeta lokale Yangzi Evening News.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet