Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

U kap duke pire droge/ SPAK nis hetimet per Lefter Allen

Struktura e Posaçme Antikorrupsion ka nisur hetimet këtë të enjte për kryetarin e Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla.

SPAK u vu në lëvizje pas një videoje të publikuar të mërkurën nga gazetari Artan Hoxha, ku Alla ishte kapur në ambientet e një lokali duke pirë drogë.

Prokurorët e posaçëm kërkojnë sqarime nga Lefter Alla për pamjet. Vetë kryebashkiaku reagoi duke mohuar të ishte ai në videon në fjalë. Sipas tij, videoja është e montuar nga Partia Demokratike.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i bëri thirrje SPAK që të nisë hetimet për kryebashkiakun sepse nuk ka kallëzuar krimin ndaj atyre që ka siguruar kokainën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet