Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Berisha: Fatos Nano nuk ka gisht ne vrasjen e Azem Hajdarit, Klosi e Gjinushi po

Sali Berisha ka deklaruar sot ne emisionin Opinion se akuzat qe ka bere ndaj Fatos Nanos per vrasjen e Azem Hajdarit, nuk qendrojne.

“Une e akuzova ate sepse ata qe vrane Azemin ishin komisare dhe togere te ministrise se Brendshme dhe Fatos Nano ishte ne pushtet si kryeminister”, tha Berisha.

Ai shtoi se nga provat qe ka shqyrtuar me pas, ka dale se Fatos Nano nuk ka gisht ne ate ngjarje.

“Nuk them per Fatos Nanon, une e akuzova atehere, beteja politike eshte beteje politike, por ajo akuze nuk qendron.

Ama nuk mund te them per Fatos Klosin dhe Skender Gjinushin, per ata ka fakte”, theksoi Berisha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet