Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme, Gazeta, Shqip, Online, live 24

Rama jep lajmin e madh, per here te pare do te ndertohet parku Fotovoltaik

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar ditën e sotme se për herë të parë në Shqipëri në zonën e Karavastasë do të ndërtohet parku Fotovoltaik.

Ky park do të ketë si synim prodhimin e energjisë diellore, me një kapacitet prodhues 140 megavat.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.