Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme, Gazeta, Shqip, Online, live 24

Kanadaja izolohet nga reshjet, shkon në 70 cm niveli i dëborës

Moti i perkeqesuar dukshem me reshje dëbore ka përfshirë Kanadanë ku janë shënuar sasi rekord dëbore.

Niveli ka shkuar në 70 cm vetëm në një ditë reshje. Provincat e Newfoundland dhe Labrador janë më të prekurat.

Për të hapur rrugët e bllokuara dhe për t’u ardhur në ndihmë banorëve është angazhuar edhe ushtria.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.