Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Gjendet bima qe rrit organin e burrave ne menyre natyrale…!

Për shumë burra, funksioni i ulët seksual dhe shtytja e dobët seksuale janë dy nga temat më të pakëndshme me të cilat duan të ndeshen.

Po nëse ndodh që dëshira juaj, papritur të shkojë me pushime? Cilat janë gjërat që mund të bëni? Epo, nuk ka nevojë të shqetësohet pasi tashmë ekzistojnë barëra medicinale të shumta që mund të ndihmojnë burrat për të pasur një lëvizje seksuale më të shëndetshme.

Muira Puama, ose Ptychopetalum olacoides, është ndër barërat që mund të ndihmojnë në zmadhimin e penisit. Është një bimë që mund të rritet me lartësi rreth 50 metra në Amazonë.

Që në lashtësi rrënja dhe kurrizi i barishteve u përdorën nga fiset indigjene për të kuruar reumatizmin e tyre, shqetësimet gastrointestinale, problemet neuromuskulare, gripin si dhe sjelljen seksuale.

Ajo ka qenë e famshme për vetitë e saj afrodiziake, dhe disa nga emrat e saj përfshijnë “dru potencë” dhe “rrënjë ngritjeje”. Me këta emra, do të shihni se si ka arritur të fitojë një reputacion të të qenit një forcues i shkëlqyeshëm seksual.

Muira Puama dhe përfitimet e saj të pjellorisë për burrat

-Raportohet për të mbështetur ereksionet më të shëndetshme

-Rrit epshin tek meshkujt

-Rritja e qëndrueshmërisë dhe forcës

-Mbështet pjellorinë e burrave

-Mund të ndihmojë në shërimin e depresionit të shkaktuar nga mosfunksionimi seksual

-Mbështet një reagim më të shëndetshëm ndaj stresit

Ishte një studim i caktuar i kryer në Parris, Francë me përdorimin e Muira puama nga Dr. Jacques Ëaynberg mbi 262 meshkuj që vuajnë nga impotenca dhe mungesa e dëshirës seksuale dhe u botua në 1994 në American Journal of Natural Medicine. Të gjithë burrave u është dhënë një deri në 1,5 gram ekstrakt Muira puama me raport 4: 1.

Në një çështje prej dy javësh, rreth 62 përqind e popullsisë kanë raportuar se ata kanë përjetuar një efekt dinamik nga përdorimi i ekstraktit, me një nxitje në funksionin erektil dhe epsh. 51 përqind e burrave që donin të provonin më shumë numër ereksionesh raportuan se ishte me të vërtetë një barishte “e dobishme”.

Si funksionon Muira Puama

Për të qenë i sinqertë, Muira Puama ende nuk është hulumtuar mirë. Barishte ka përbërës të ndryshëm kimikë, por asnjë prej tyre ende nuk është përcaktuar të jetë arsyeja pse mund të ndihmojë në zgjerimin e penisit. Ekziston një studim i caktuar i bërë mbi lepujt që ka treguar se mund të rrisë aftësinë e relaksimit të corpus cavernosa të penisit, i cili lejon që penisi të përfshihet me më shumë sasi gjaku sesa ajo që është ereksioni i zakonshëm. Nga ana tjetër, një studim i caktuar ka zbuluar se Muira puama mund të ketë aftësinë të bllokojë enzimën e quajtur acetilkolinesteraza.

Si mund të rritet pjellori?

Deri më tani, acetilkolina nxit hollimin e enëve të gjakut, përfshirë ato në organet gjenitale. Kur bllokohet, më shumë gjak mund të arrijë në organet gjenitale, gjë që, teorikisht, ndihmon për të pasur ereksione të qëndrueshme.

Dozimi i sugjeruar

Edhe pse është zbuluar se Muira Puama është efektive kur përdoret në kapsula dhe çajra, u zbulua se është shumë më efektive nëse merret si ekstrakt i lëngshëm. Shumica e përbërësve aktivë të saj që përfshijnë mishrat e dhëmbëve, rrëshirat, terpinët dhe vajrat thelbësorë janë më së miri të nxirren së bashku me alkoolin.

Shumë produkte për përmirësimin e meshkujve këto ditë përfshijnë tashmë puama Muira në listën e përbërësve të tyre. Sigurohuni që të zgjidhni vetëm produktet më të mira për të përfituar sa më shumë nga kjo barishte.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.