Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme, Gazeta, Shqip, Online, live 24

“Do bashkepunoje me kryeministrin”, Thaçi: Kosova shume shpejte do ta kete qeverine e re

Presidenti Hashim Thaçi deklaroi se shumë shpejt Kosova do të ketë qeverinë e re.

Në një prononcim për “Bloomberg” kreu i shtetit kosovar pohoi se do të bashkëpunojë me mandatarin për kryeministër për t’i shtyrë përpara përpjekjet e vendit për anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe në Organizatën e Traktatit të Atlantikut Verior (NATO).

“Ne e kemi një qëllim: të ecim sa më shpejt të jetë e mundur drejt integrimit evropian, dhe të bëhemi pjesë e NATO-s”, ka thënë Thaçi të martën, gjatë një interviste të dhënë në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror, që po mbahet në Davos, Zvicër.

Kujtojmë se Thaçi ka dhënë një afat prej 15 ditësh për të krijuar qëverinë e re, ndërkohë që pranoi dhe propozimin e Vetëvendosjes që Kurti të jetë kryeministër i Kosovës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.