Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Pas termetit te javes se kaluar, nje tjeter lekundje regjistrohet ne Kosove

Kosova përsëri është goditur nga një tërmet.

Një dridhje e tokës është regjistruar sot në Kosovë.Sipas faqes “Earthquake”, tërmeti ka qenë 2.9 shkallë të rihterit dhe epiqendra e tij ka qenë në afërsi të qytetit të Prizrenit, shkruan lajmi.net.Po ashtu bëhet e ditur se thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 kilometra.Sipas kësaj faqe, tërmeti është regjistruar 53 kilometra në jugperëndim të Prishtinës, 10 kilometra në verilindje të Prizrenit, konkretisht në Gjinoc të Suharekës.

Kujtojmë se edhe gjatë javës së kaluar Kosova është goditur nga një tërmet 3.8 shkallësh. /Lajmi net/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.