Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Operacioni anti droge ne Jug te vendit, 6 te arrestuar per 150 kg kanabis

GJIROKASTËR
Aksioni anti drogë i Policisë së Gjirokastrës i zhvilluar mbrëmjen e djeshme ka çuar në pranga disa persona. Gazetarja Brikena Metaj raportoi për “BalkanWeb” se gjatë operacionit janë sekuestruar 150 kg kanabis në fshatin Vasjar të Tepelenës dhe disa persona janë arrestuar.

Burime nga Policia e Gjirokastrës konfirmojnë se janë vënë në pranga autorët e dyshuar:
Ramiz Jahaj nga Vlora
Mikel Ziflaj nga Memaliaj
Leonidha Kociaj nga Mallakastra
Sefer Dukaj nga Vlora
Matjana Betaj nga Memaliaj
Ervin Saka nga Vlora

Policia vijon kontrollet dhe priten informacione zyrtare në orët në vijim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.