Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vajza bertiti ”kush eshte aty?”, Petriti u ndesh me ta ne korridor…flet gruaja e plagosur nga grabitesit

Policia ka zbardhur dëshmine e Afërdita Lazes, e cila së bashku me bashkëshortin e saj, Petritin, mbetën të plagosur mbrëmjen e djeshme, gjatë një tentative për të grabitur banesën e tyre, në zonën e Alliasit në Tiranë.

Sipas Lazes autoret dyshohet se kanë qenë dy, të rinj, të cilët mendohet se kanë pasur njohje me çiftin e biznesmenëve pasi kanë shkuar direkt në vendin ku familja mbante paratë.

Afërdita Laze, gjendja e të cilës është e qendrueshme, ka treguar se autorët kanë qëlluar fillimisht në drejtim të bashkëshortit të saj.

“Ishim në dhomë. Dëgjuam një zhurmë dhe vajzën që bërtiti “kush është aty?”. Doli Petriti të shihte kur u ndesh në korridor me 2 veta të maskuar.

Dukeshin të rinj. Ata bërtisnin vetëm “lekët, lekët” dhe i drejtuan pistoletën. Petriti tentoi ti nxirrje jashtë nga shtëpia dhe gjatë konfliktit fizik ata e qëlluan.

Kur u afrova dhe mua më qelluan dhe ikën me vrap”, ka treguar Laze.

Çifti Laze jane pronarë të furrave të bukës, në Allias dhe në zonën e Astirit në Tiranë, ndërkohë që katin e parë të banesës së tyre e kishin përshtatur si vend ku punoheshin brumërat.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet