Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ronaldo dhe eksperienca, diferenca mes Juventusit dhe Interit

Nuk është aspak e lehtë puna dhe objektivi i Interit për të rrëzuar Juventusin nga “mbretërimi” i futbollit italian.

Duket se zikaltrit kanë nisur një projekt serioz, por në nisjen e fazës së dytë diferenca ka shkuar +4 për Juventusin.

Pikërisht sepse Interi u ndal në një ndeshje që fitohet me eksperiencë dhe duke pasur lojtarë kampionë në skuadër.

Grupi shpeshherë nuk mjafton për te fituar. Duhet një prekje, një goditje, një pasim, një krosim që të fitosh.

Juventusi e ka kampionin e tij Cristiano Ronaldo dhe jo vetëm. Ne momentet më delikate ai shfaqet gjithmonë dhe i dhuron ekipit fitoren.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.