Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Pas propozimit të Vetëvendosjes, Thaçi fton Kurtin në Presidencë në mesditë

Pas dorëzimit të propozimit nga Lëvizja Vetëvendosje, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka ftuar Albin Kurtin për t’i dorëzuar dekretin presidencal të mandatarit.

Sipas njoftimit për media, Thaçi e ka ftuar Kurtin në ora 12:00 në presidencë.

“Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas pranimit të propozimit të mandatarit për formimin e Qeverisë nga Lëvizja Vetëvendosje, e ka ftuar të propozuarin Albin Kurti për ta pranuar dekretin sot më 20 janar 2020, në orën 12:00”, thuhet në njoftim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet