Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Parashikimi i motit, rikthehet i ftohti deri minus 7 grade

Shqiperia sipas sinoptikaneve do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë pë reshje janë të pakta duke bërë që të rikthehet sërish moti i thatë pas një dite me reshje.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -6ºC deri në 05ºC, në zonat e ulëta nga 00ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 12ºC.

Era do të fryej në drejtim Lindor-Verilindor me forcë valëzimi 2 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Temperaturat do të pësojnë një rëniee të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -7ºC deri në 03ºC dhe në zonat e ulëta nga -3ºC në 04ºC.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet