Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Malltezi denoncon ish kreun e PS në Durrës/ ‘Ndërtues i pallatit ku vdiqen 4 njerez, vazhdon te jape leje

Ish-deputeti socialist dhe ish kreu i PS për Durrësin, Edison Konomi, mban aktualisht postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Agjensisë Kombëtare të Mjedisit, emërim ky I bërë nga vetë kryeministri Edi Rama.

Por përpos kësaj, Konomi është edhe ndërtues, madje sipas denoncimit të bën anëtari I Kryesisë së PD, Jamarbër Malltezi, një prej pallateve të shembura nga tërmeti I 26 nëntorit dhe ku humbën jetën 4 persona, I përket pikërisht këtij.

Por, sipas Malltezit, pavarësisht kësaj, në vend që të përballet me drejtësinë, mban ende postin që miraton leje mjedisore për ndërtim.

“Ish kreu i PS Durrës, ish doganier, ndërton pallat që i shembet dhe vdesin 4 vetë. Në vend që të përballet me drejtësinë e emërojnë drejtor agjensie mjedisi dhe miraton leje mjedisore për ndërtime edhe brenda zonave të mbrojtura. #Rilindje”, shkruan Malltezi

Konomi ka qenë  nëndrejtor i Doganës së Durrësit në vitin 2013. Ps ardhjes në pushtet të PS qëndroi gati edhe një vit tjetër në këtë detyrë dhe më pas u transferua në doganën e Kakavijës (2014) dhe më pas në atë të Fierit (2015).

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.