Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bente namin me vjedhje ne Greqi, arrestohet 29-vjeçari

Në Halkidiki të Greqisë, oficerët e policisë helene arrestuan një 29-vjeçar, për vjedhje të shumta të bëra nëpër zonë.

Siç doli nga hetimet, shqiptari ka kryer nga gushti i 2019 deri në tetor së paku dy vjedhje të vilave dhe një banese me qira, shkruajnë mediat greke. Shqiptari mori 500 euro të gatshme dhe pajisje të tjera me vlerë.

Një kontroll në banesën e shqiptarit bëri që aty të gjenden para, por edhe pajisje, që nuk justifikoheshin dot. Po ashtu, u zbulua se shqiptarëve iu mungonte dokumentacioni i qëndrimit të rregullt në shtetin grek.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet