Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“I gjate dhe me mjeker”, zardhen detaje mbi autorin e vrasjes se te riut ne Astir

Policia ka dhene detaje te tjera ne lidhje me ngjarjen e ndodhur në zonën e Astirit ku eshtë qëlluar me armë zjarri një 28 vjeçar me dy emra.

Vilson Tavciu, në momentin e atentatit ka qenë i ulur në ambientet e një lokali, bashkë me miq të tij. Viktima përdorte 2 mbiemra, Vilson Tavciu dhe (Noka).

Autorët kanë zgjedhur të thërrasin te riun jashtë ambienteve të lokalit, e më pas kanë qëlluar me armë zjarri drejt tij, duke e lënë të vdekur në vend. Më pas autorët janë larguar me një automjet tip Golf 6.

Deshmite
Dëshmitarë në vendngjarje kanë zbardhur të tjera detaje lidhur mbi identifikitin e mundshëm të autorit të vrasjes së ndodhur në mbrëmje në zonën e Astirit në Tiranë.

Sipas dëshmitarëve, autori është një person i gjatë dhe me mjekër.

Mësohet se ai e ka thirrur viktimën që ndodhej në brendësi të lokalit në shoqërinë e një vajzë dhe pas një komunikimi të shkurtër e ka qëlluar me tri plumba.

Po sipas dëshmitarëve, viktima Vilson Tafciu, 28 vjeç, fliste në dialekt verior.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet