Lekundje te forta termeti ne Greqi, ja ku ishte epiqendra

Bota

Ne oret e para te mengjesit te sotem Greqia para disa orësh është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 i shkallës rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 6 kilometra larg, Valsamáta, 15 kilometra larg Argostólion, 95 kilometra larg Pátra, dhe 269 kilometra larg Athinës.

Nga tërmeti nuk bëhet e ditur të ketë pasur dëme, por janë ndjerë lëkundje të forta.

ME TE LEXUARAT