Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Lirohen 23 nga 31 personat e arrestuar per demet e termetit ne Tirane

Gjykata e Tiranës ka shpallur vendimin per masat e sigurisë ndaj 31 personave të ndaluar për demet e tërmetit të 26 nëntorit ne Tirane.

Gjykata vendosi për 7 prej tyre arrest me burg. Ndërsa për 12 prej tyre u caktuan masat e sigurisë “arrest shtëpie” dhe 11 të tjerë u lanë të lirë, me masën “detyrim paraqitje”.

Tri dite me pare 31 personat u arrestuan për shkak të dëmeve të termtetit të 26 nëntorit ne zonen e Vores, Kasharit dhe Kombinatit e Farkes nderkohe qe arrestimet nuk kane prekur demet ne zonen e Freskut.

Masat sigurisë te dhena nga gjykata:

Anila Harxhi detyrim paraqitje arresti i paligjshem

Reiz Muça “detyrim paraqitje” arresti i paligjshem

Merita Kushe “detyrim paraqitje” arrestimi i ligjshem

Hekri Disha “detyrim paraqitje”, arrestimi i ligjshëm

Bukutije Halili “detyrim paraqitje” arrestimi i ligjshëm

Adhurim Qehaja, “Detyrim paraqitje”

Stela Maze, “detyrim paraqitje”

Zhaneta Tagani “detyrim paraqitje”

Shpetim Kerciku, “detyrim paraqitje”

Faik Fejza, “arrest ne shtepi”

Ndoc Pepkola “arrest në shtëpi”, arrestimi i paligjshëm

Mehmet Felahi, “arrest në shtëpi”

Jan Ikonomi, “detyrim paraqitje”, arrestimi i paligjshëm

Agim Eski, “arrest ne shtepi”

Pëllumb Korfuzi, “arrest në shtëpi”

Ermir Çina, “detyrim paraqitje”

Qirjako Gjergo, “arrest në shtëpi”

Asqeri Xhanari, ‘arrest në shtepi”

Vjollca Hoxholli, “arrest në shtëpi”

Ali Dyrmishi, “arrest në shtëpi”

Shefqet Doda, “arrest ne shtepi” Arrestimi i paligjshem

Gerti Çalliku, “arrest në shtëpi”

Hodo Gjoni “arrest në burg”

Artur Skela, “arrest në burg”

Fejzi Dyrmishi arrest ne burg

Besnik Fuçia “arrest në burg”

Naim shehi “arrest në burg”

Gezim Shkalla “arrest në burg”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.