Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Detaje te reja nga gjetja e armeve ne Elbasan: Vete shefi i Rendit lajmeroi policine

SHÇBA ka gjetur te pakten 9 armë të mëdha në zyrën e shefit të policimit në komunitet në Elbasan Faik Ruko.

Ky i fundit vetëm pak kohë kishte marrë këtë detyrë,ndërkohë që ky post më herët është mbajtur nga Abedin Halilaj. Armët thuhet se gjendeshin në zyrë të paktën prej 2 vitesh.

Burimet bëjnë me dije se armët ishin mbledhur nga aksionet në komunitet dhe mbaheshin në zyrën e sektorit të policimit për ilustrim.

Gjithashtu mësohet se ekzistojnë procesverbalet që armët kanë hyrë në komisariat konform rregullave nga zyra e armatimeve me dokumentacion përkatës.

Ishte Ruko që ka njoftuar SHÇBA për prezencen e armëve në zyrën e tij. Gjithësesi vijojnë hetimet për këtë rast, nese vertet kemi te bejme me nje situate.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet