Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Apartamentet pa hipotekë, Kadastra – qytetareve: Filloni proceduren e hipotekimit

Kadastra Shqiptare ka udhëzuar sot qytetarët që jetojnë në apartamente të pahipotekuara se janë mundësitë ta fitojnë këtë dokument duke nisur procedurën.

Në udhëzimin që jep në Fb, Kadastra tregon rrugën:

“Për të gjithë qytetaret që kanë një apartament në një pallat të pahipotekuar dhe kanë humbur shpresën për t’u pajisur me dokument pronësie nga ndërtuesi, duhet t’i drejtohen ASHK-së vendore për të filluar plotesimin e dokumentacionit lidhur me fillimin e procedurës për hipotekimin e pallatit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet