Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme, Gazeta, Shqip, Online, live 24

Termet i forte 4.9 rihter ne Detin Jon, epiqendra ne Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.9 të shkallës rihter është regjistruar me epiqendër Detin Jon.

Sipas të dhënave lekundja ka qenë 15 km nga Zakynthos, 242 km nga Athina dhe 89 km nga Patra.

Mësohet se thellësia e epiqendres se termetit ka qenë 2 km.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytete të tjera të Greqisë, si në Patër dhe Athinë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.