Lajmi Fundit
Lajme Shqip, te fundit, Gazeta Online, balkan, Informacione

Soreca: Rajoni dhe procesi i zgjerimit, prioritet i BE

Ambasadori Luigi Soreca në një status në twitter shkruan se rajoni dhe procesi i zgjerimit mbetet prioritet i BE/

“Rajoni dhe procesi i zgjerimit janë prioritet në agjendën e BE-së. Komisioni i ri evropian e ka bërë shumë të qartë që nga fillimi se angazhimi i saj ndaj perspektivës së BE për rajonin mbetet i pandryshuar”, shkruan ai.

Më tej ai shkruan se: “Ndërsa BE-ja duhet të përmbushë angazhimet e saj, po ashtu edhe qeveritë e rajonit. Si Anëtarë të Parlamenteve, ju keni një rol vendimtar në mbajtjen e përgjegjësive të qeverive tuaja për të përmbushur premtimet e tyre për reformë në fushat thelbësore, dhe veçanërisht në fushën e ligjit”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.