Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Shqiptari i vrare ne Itali, si e goditi shoku i tij pasi dolen nga lokali te dehur

Janë zbardhur detaje të reja të rënda nga vrasja e shqiptarit, Erion Morina, 20 vjeç, nga Malisheva e Kosovës, mëngjesin e sotëm në Calcio, një komune bergamaske në Itali.

Sipas medias vendase viktima kishte kaluar mbrëmjen në një lokal pranë banesës me një shokun e tij.

Pasi kanë dalë mëngjesin e sotëm nga lokali, në gjendje të dehur, shoku i tij e ka goditur me shishe kokës duke e lënë të plagosur rëndë.

20-vjeçari mësohet se ka rënë pa ndenja në tokë duke humbur shumë gjak.

Për të zhdukur gjurmët, autori e ka tërhequr zvarrë dhe e ka hedhur në kanal.

Rreth orës 6 të mëngjesit, disa kalimtarë kanë vërejtur pikat e kuqe të gjakut në trotuar dhe më pas kufomën.

Brenda pak orëve policia identifikoi viktimën, autorin që është në kërkim dhe zbardhi ngjarjen e rëndë.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.