Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme, Gazeta, Shqip, Online, live 24

Serisht lekundje termeti, ja se ku

Një tërmet me magnitudë 4,8 ballë i shkallës rihter ka goditur Greqinë para pak minutash.

Sipas asaj që raporton ESMC, lëkundjet janë regjistruar në detin Jon, 9 km nga Lithakia dhe 253 km nga kryqyteti Athinë.

Thellësia e tërmetit ka qenë 10 km, ndërsa nuk dihet ende nëse ka dëme në banesa apo njerëz.

Gjithashtu nuk bëhet ende e ditur nëse lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.