Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Dyshimet pse banesa mori flake, femijet po luanin me…

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja fatale ditën e sotme në fshatin Sanxhak të Kurbinit, ku nga djegia e një banese humbi jetën një fëmijë 2 vjeçar.

Sikundër mësohet zjarri ka rënë magazinën e banesës, më pas flakët kanë përfshirë plotësisht edhe banesës

Familja ku ndodhi tragjedia ishte në vështirësi ekonomike dhe kishte shtatë fëmijë.

Fatmirësisht banesa nuk është djegur e gjitha kjo edhe falë ndërhyrjes së zjarrëfikëseve.

Shkak për këtë ngjarje dyshohet të jetë bërë fakti që fëmijët po luanin me një shkrepse, gjë e cila për pasojë ka sjellë edhe zjarrin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.