Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Atentat me tritol ne makine arbitrit, nderpritet futbolli ne Qipro

Federata e Futbollit e Qipros ka vendosur që të pezullojë për një kohë të pacaktuar çdo aktivitet futbollistik në vend.

Shkak u bë bojkoti i arbitrave pasi njërit prej kolegëve të tyre ju vendos një bombë në makinë.

Sipas policisë, bomba shpërtheu në çatinë e makinës së arbitrit Andreas Constantinou, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Federata e dënoi atentatin duke e cilësuar atë si “akt terrorist që ka si qëllim të trembë arbitrat dhe që dëmton sportin”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.