Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

VOA: PS do rrezoje dekretin e Metes, anti-shpifja nuk u mbeshtet nga OSBE

Shërbimi i Zërit të Amerikës në anglisht raporton se shumica në pushtet në Shqipëri planifikon të rrëzojë veton presidenciale mbi paketën anti-shpifje.

Sipas VOA, kjo nismë e diskutueshme e qeverisë u miratua pavarësisht protestave nga vëzhguesit ndërkombëtarë dhe grupet e të drejtave të njeriut.

Në raportimin e VOA thuhet se Taulant Balla, kreu i PS në Kuvend, thotë se nisma e tyre është miratuar nga OSBE.

“Sidoqoftë, zyrtarët e OSBE-së nuk e miratuan kurrë versionin aktual të ligjit dhe zyrtarët më të lartë të lirisë së shtypit në OSBE lëshuan një deklaratë të hënën, duke mbështetur veton presidenciale,” raporton VOA.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.