Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Palmer takon Yuri Kim: Shqiperia, qendrim te guximshem ndaj Iranit

I dërguari I veçantë I SHBA për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer është takuar ditën e sotme me ambasadoren e re amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Sipas asaj që poston ambasada amerikane në Tiranë, në takim është diskutuar për qëndrimin e Shqipërisë mbi Iranin dhe për përkushtimin ndërpartiak për të realizuar reformën zgjedhore sipas rekomandimeve të OSBE/ODIHR.

“Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit dhe i Dërguari i Veçantë për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer u takua me Ambasadoren Yuri Kim për të diskutuar qëndrimin e guximshëm dhe parimor të Shqipërisë mbi Iranin, si dhe lajmin pozitiv lidhur me përkushtimin ndërpartiak për të realizuar reformën zgjedhore në përputhje me rekomandimet e OSBE/ODIHR.

#SHBAQendronKrahShqiperise”, shkruan ambasada amerikane në Tiranë në postimin e saj të fundit në Facebook.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.