Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme, Gazeta, Shqip, Online, live 24

Emiljano Shullazi ‘pushohet’ nga ‘puna’ si pergjegjes Biblioteke

Burgjet shqiptare jane kthyer ne nje problem serioz kohet e fundit pas lirimit apo daljes me leje te eksponenteve te ndryshem kriminal

Ky i fundit, sipas burimeve deri më sot ka qenë caktuar si përgjegjës në Bibliotekën e burgut 313.

Duke qenë në “punë”, ai përfitonte 3.9 ditë ulje dënimi në muaj, ndërsa në vit, 46.8 ditë, shkruan TemA. Por një lajm tjetër është bërë publik sot nga gazeta Tema sipas burimeve të të cilës bën me dije se Emiljano Shullazi është shkarkuar nga ‘puna’ pas rasteve që përmendëm më sipër.

“Në morinë e personave të dënuar për krime të rënda, të cilët po lirohen një nga një, nuk është çudi që së afërmi të lirohet edhe Emiljano Shullazi.

Ky i fundit, sipas burimeve të gazetës TemA, deri më sot ka qenë caktuar si përgjegjës në Bibliotekën e burgut 313.Duke qenë në “punë”, ai përfitonte 3.9 ditë ulje dënimi në muaj, ndërsa në vit, 46.8 ditë.

Por sot, thonë burimet, duke parë edhe lirimet e fundit, ai është “pushuar” nga kjo detyrë, për të shmangur ndonjë skandal tjetër”, shkruhet në artikull.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.