Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Letra e Ruçit per emerimet ne Gjykaten Kushtetuese/ Vjen pergjigjja nga Komisioni i Venecias

Komisioni i Venecias i përgjigjet Kuvendit pas rreth dy javësh. Kryetari i Kuvendit i dërgoi më 30 dhjetor një letër Komisionit të Venecias për një opinion në lidhje me çështjen e Gjykatës Kushtetuese dhe procedurat e emërimit të anëtarëve të saj si dhe rolin e Presidentit.

Por sot Thomas Markert, sekretar i Komisionit i ka dërguar një letër kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi ku thotë se Komisioni i Venecias do të diskutojë për një opinon në sesionin e marsit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet