Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tirane, 38 urdhera arresti per demet nga termeti, ne pranga dy ish-kryetare komunash

Zyrtarë dhe ndërtues të pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit, në Vorë, Kashar dhe Farkë janë ndaluar nga policia gjatë një aksioni të finalizuar pasditen e sotme. Mësohet se Prokuroria e Tiranës ka lëshuar 38 urdhër arresti.

Policia tha se mes të ndaluarve janë edhe ish-kryekomunarët e Farkës Fatbardh Plaku dhe ai i Kasharit Besnik Fuçia, si dhe shefi i Urbanistikës në Vorë, Luan Beta.

Ata akuzohen për ndërhyrje për paligjshme në pallatet e dëmtuara, duke holluar bazamentet mbajtëse të tyre. Deri në këto momente janë shoqëruar 30 persona.

Artikulli i meparshem:
Me shume se dhjete persona jane vene ne pranga ne nje aksion te policise se Tiranes lidhur me hetimin e demeve te shkaktuara nga termeti i 26 nentorit.

Mesohet se numri me i madh i arrestimeve eshte kryer ne zonat periferike te kryeqytetit ku ka pasur demtim ne pallate.

Sipas policise, behet me dije se personat e arrestuar akuzohen per nderhyrje ne godinat e prekura nga termeti me pasoje uljen e rezistences se tyre nga leundjet sizmike.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet