Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Nuk na kishte shkuar mendja, deputeti i njohur paska shërbyer si polic

Deputeti Adriatik Alimadhi ka rrëfyer diçka që shume pak e dinin ne 107 vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit.

Ai ka publikuar një foto në kohën që ka shërbyer si efektiv policie, ndërsa shkruan përkrah saj se ndjehet nostalgjik pavarësisht se tanimë mban një funksion akoma më të lartë, atë të deputetit ne Parlament pas djegies se mandateve nga PD dhe LSI.

Alimadhi shkruan: “Nostalgji!
Me rastin e ditës së krijimit të policisë së shtetit Shqiptarë, pjesë e këtij shërbimi të rëndësishëm për të siguruar rendin dhe qetësinë shqiptarëve, në vite shumë të vështira, kisha kënaqësinë ti shërbeja vendit tim, me përkushtim, vendosmëri dhe ndershmëri disa vite me radhë.

Në këtë ditë të rëndësishme për të gjithë punonjësit që shërbejnë çdo sekondë, çdo minutë, çdo orë, ditë dhe vite me radhë respekt të veçantë për secilin nga ju dhe ju shprehë mirënjohjen time të thellë.

Urime ditën tuaj të themelimit, të Policisë së Shtetit Shqiptarë.”, shkruan Alimadhi përkrah fotos.

LEXONI EDHE: Kush eshte 3-vjecari qe veshi uniformen e RENEA-s ne 107-vjetorin e policise

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet