Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Trump ka nje mesazh te forte per Iranin: Kujdes me protestuesit, SHBA po ju shikon

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka dërguar porosi përmes profilit të tij në facebook deri tek autoritetet iraniane pas protestave të mbrëmshme, ku mijëra qytetarë dolën në rrugët e Teheranit për të shfaqur pakënaqësinë pasi autoritetet pranuan se gabimisht kanë rrëzuar avonionin ukrainas duke lënë të vdekur 176 pasagjerë.

“Deri tek liderët e Iranit- MOS I VRISNI PROTESTUESIT. Mijëra tanimë janë vrarë ose burgosur nga ju, ndërsa bota po shikon. Më me rëndësi, SHBA-ja po shikon.

Lëshojeni internetin dhe lëreni gazetarët të shkruajnë lirshëm! Ndaloni vrasjen e njerëzve të mëdhenjë iranian!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet