Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ligji per perdorimin e simboleve kombetare ne Mal te Zi, reagon Ruçi

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përshëndetur ligjin për simbolet kombëtare, të miratuar në parlamentin e Malit të Zi.

Me anë të një deklarate për mediat, Kuvendi shprehet se përdorimi i simboleve kombëtare është një e drejtë thelbësore në demokracinë liberale. “Përdorimi i simboleve kombëtare është një e drejtë thelbësore në demokracitë liberale. Fqinji ynë sot sapo demonstroi hap drejt konsolidimit të shoqërisë multietnike”, thuhet në njoftimin e Kuvendit.

Kreu i parlamentit thekson se për miratimin e këtij ligji, një mirënjohje i shkon kolegut Brajović dhe partive shqiptare. 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet