Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

I zhdukur prej pesë muajsh në Greqi, shqiptari gjendet i varur në pemë në varreza

Një emigrant shqiptar, i zhdukur prej korrikut është gjetur i pajetë në Kalamoti të ishullit grek Chios. Ngjarja ndodhi mengjesin e te enjtes.

Policia e identifikoi 26-vjeçarin Lorenc Metaj, i zhdukur në 29 korrik të 2019-ës. Deshmitaret thane se shqiptari është gjetur i pajetë, i varur në një pemë pranë va rrezave të Kalamotit në Greqi.

Familjarët prej muajsh e kerkonin 26-vjecarin në Shqipëri dhe Greqi duke e publikuar rastin edhe në emisione televizive. Sipas tyre, Metaj i ishte bashkuar Dëshmitarëve të Jehovait muajt e fundit para se te zhdukej pa gjurme.

Pas gjetjes se trupit, policia ka nisur hetimet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet