Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Termeti 6.8 balle godet Filipinet, pamjet kaotike

Lëkundjet sizmike me magnitudë 6.8 ranë në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 2:12. Epiqendra ishte rreth 60 km në jug-perëndim të qytetit të Davao-s.

Tërmeti i fuqishëm ndodhi në një thellësi prej 28.2 km, sipas USGS.

Aktualisht nuk flitet për asnjë viktime, ndërkohë që pamjet e përmbledhura tregojnë kaosin e shkaktuar nga lëkundjet sizmike.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet